Karkasinių namų statyba

Mūsų privalumai

 • Namo statybos kaina vos nuo 200 eurų/m2.
 • Naujam name įsikursite per 3 mėnesius nuo darbų pradžios.
 • Karkasinių namų statyboje specializuojamės virš 10 metų.
 • Meistrai tik lietuviai.
 • Įgyvendinsime net ir sudėtingiausią projektą.

Karkasiniai namai – tai jau keletą dešimtmečių pasaulinėje statybų rinkoje esanti populiariausia statybų technologija. Vakarų šalyse tokios kaip JAV, Švedija ar Škotija, karkasiniai namai jau sudaro daugiau nei pusę ar beveik pusę visoje šalyje randamų namų. Šis skaičius, kaip prognozuoja ekspertai, turėtų ženkliai augti ir kitose valstybėse.

 

Tokių namų populiarumo priežastis – ekonomiškumas, ekologija bei maži eksploataciniai kaštai. Modernios architektūros idėjos bei statybos technologijos įgalina vis daugiau galimybių gamintis tokio tipo namus. Dabartiniais laikais, karkasiniai namai visiškai nenusileidžia rąstiniams ar plytiniams būstams savo kokybe, išlaikymo kaštais, tačiau ir kartu ir lenkia juos tam tikrais aspektais.

Karkasinių namų kainos

Karkasinių namų kaina priklauso nuo dviejų pagrindinių faktorių: namo pamatų ir karkaso (namo sienų). 

 

Visų pirma svarbu pasirinkti kokius pamatus norėsite įrengti.

 

Antras dalykas – pats karkasas. Suteikiame galime rinktis karkasus pagal sienos storį bei įrengimo pobūdį. Pasirinkus, pavyzdžiui, tik gryną 10cm storio karkasinę sieną kainą bus nuo 38eur/kv.m, pasirinkus kartu su apšiltinimo izoliacija – 44eur/kv.m.

 

Pilną orientacinių kainų sąrašą pateikiame žemiau.

Orientacinės karkasinių namų sienų kainos eurais be pamatų už kvadratinį metrą:

Be pamatųSienos StorisSienos kaina € už kv.m.Su izoliaciniu šiltinimuSu lauko apdaila*
Medinis karkasas10 cm nuo 38nuo 44nuo 79
Medinis karkasas15 cmnuo 41nuo 49nuo 84
Medinis karkasas20 cmnuo 44nuo 54nuo 89
Medinis karkasas25 cmnuo 48nuo 60nuo 95

*Pateikta kaina su lauko apdaila yra su medine arba cemento (eternito) dailylente.

Karkasiniui gyvenamam namui statyti yra būtina turėti pilnai paruoštą betonuotą pamatą.

Orientacinės namo pamatų įrengimo kainos:

Pamatų įrengimasKaina, nuoKanalizacijaŠildomos grindysSmėlisPolisterolis IPS 100Armavimo tinklas
Namas€100/kv.m.+++++
Pirtis€90/kv.m.++++
Poliniai pamatai€25/ vnt.

Kainos skaičiavimo pavyzdžiai:

 

Sodo projektas – 80 kv.m.

80 kv.m. grindų pločio sodo namelis turės apie 330 kv.m. sienų plotą (vidinių ir išorinių) su stogu ir perdangomis.

Bus statomas medinis karkasas 10 cm storio be izoliacinio šiltinimo ir be lauko apdailos.

Visų sienų bendrą plotą 330 kv.m. dauginame iš kainos €38/kv.m., gauname €12540 t.y. sodo namelio pagrindo kaina.

330 x €38 = €12540

 

Pamatai

 

Sodo nameliui taip pat reikia pamatų. Dažniausiai tokio tipo karkasiniai namai yra statomi ant polinių pamatų be kanalizacijos taškų įrengimo ar šildomų grindų.

Sodo projektui 80 kv.m. grindų pločio reikia apie 50 polių, kurių bendra kaina su įrengimų būtų apie €1700.

Galutinė orientacinė sodo namelio 80 kv.m. grindų pločio kaina būtų apie €14240 (€12540 + €1700 = €14240)

Tokio sodo projekto orientaciniai pastatymo terminai gali būti nuo 30 iki 60 dienų.

 

 

Pirtis su priešpirčiu – 50 kv.m.

Skaitome, kad 50 kv.m. grindų ploto pirties projektėlis turės apie 200 kv.m. sienų su perdangomis.

Jeigu mes pasirinkome 15 cm storio karkasą (iš lentelės), kainą skaičiuojame taip:

200 kv.m. dauginame iš karkaso kainos €41/kv.m., gauname €8200 , t.y. pirties namelio karkaso kaina.

200 x €41 = €8200

 

Pamatai

 

Pirties projektui taip pat reikės pamatų. Iš aukščiau pateiktos lentelės pasirenkame pamatus pirčiai, be šildomų grindų.

Pamatų kainą skaičiuojame taip, 50kv.m. (grindų plotą) dauginame iš pasirinktos kainos €90/kv.m. ir gauname

Pamatų kaina = €4500

Galutinė orientacinė pirties namelio 50 kv.m. kaina būtų apie €12700 (€8200 + €4500 = €12700)

Orientaciniai pastatymo terminai gali būti nuo 30 iki 60 dienų.

Kainą lemiantys faktoriai:

 • Matmenys – žinoma, vienas esminių dalykų bus pačio namo matmenys. Bazinė projekto kaina yra skaičiuojama pagal gyvenamųjų patalpų grindų ploto kvadratų kiekį. Tipiškai kainos prasideda nuo 400 eur/m2.
 • Apdaila – rengiant namą apdaila yra būtina. Priklausomai nuo to kokias apdailos medžiagas jūs pasirinksite, kaina taip pat atitinkamai keisis.
 • Planuojamas projektas – galutinė namo kaina yra paskaičiuojama atsižvelgus į visus projekto niuansus – patalpų energetinę klasę, apdailos medžiagų, matmenų. Savaime aišku, jog pavyzdžiui vieno aukšto pastatas bus pigesnis, nei tarkime didesnis, kelių aukštų pastatas.

Skambinkite mums >>>

Kodėl verta rinktis mūsų komandą?

 

 • Aukšta darbų kokybė – turime daugiau nei 15 metų patirties, todėl neabejojame, jog galime pasiūlyti daugiau nei kiti. Su savo klientais visuomet suderiname svarbiausių darbų planą ir laikomės nurodytų laiko normatyvų. Darbus atliekame sklandžiai, o eigos metu visuomet informuojame savo klientus ir nepaliekame jų nežinioje.
 • Suplanuoti ir laiku atliekami darbai – Užtenka parašyti ir jau tą pačią dieną galime pradėti derinti kokių veiksmų reikia imtis norint pasistatyti puikų karkasinį namą per trumpą laiką. Ilgametė patirtis mums leidžia tiksliai suplanuoti ir operatyviai atlikti visus statybų etapus.
 • Mažesnė kaina – Kaip ir minėjome, karkasinio namo statybos darbai vyks greičiau, kadangi visas jo struktūrines dalis jau turėsime jas įsigiję, bus mažiau laiko praleista ir statybų aikštelėje. Turint visus faktorius omenyje, galime pasiūlyti mažesnę galutinę statybų kainą nei renkantis kitas namų rūšis.
 • Darbų garantija – savo darbams suteikiame 100proc. darbų pridavimo laiku garantiją. Visus žingsnius atliekame sklandžiai, todėl pastatytą namą laiku, tuomet, kada ir planavote.

 

Žemiau galite pamatyti mūsų darbų nuotraukų galeriją.

Karkasinių namų statybos procesas

 

Žemiau aptariame karkasinio namo konstrukcines dalis, ir kokiais žingsniais yra paruošiamos statyboms kiekviena namo dalis.

Svarbiausia pradžioje – gerai paruošta mediena ir tvarka

 

Karkasinis namas – iš esmės gali būti laikomas mediniu namu, o kartu tai – jo pagrindinė statybinė medžiaga. Norint turėti tinkamai pastatytą namą yra būtina tinkamai ją paruošti. Vienas iš esminių dalykų, ją tinkamai išdžiovinti prieš naudojant statybose.

 

Antras svarbus žingsnis statant karkasinį namą – tvarkingai atliktas darbas. Jei pastato pamatinės dalys bei kiti konstrukciniai elementai bus įrengti tvarkingai, t.y pasitelkiant į pagalbą tinkamas technologijas, atliekant viską žingsnis po žingsnio, mediena dar ilgą laiką atrodys puikiai. Jei jau įsigijote kokybišką produktą, žinokite, jog jis ir bus kokybiškas, svarbiausia – gerai įrengti.

 

Dažnai žmonės tokiu atveju rūpinasi antriniai dalykais kaip preparatai nuo gaisro ar pelėsio. Tačiau svarbu žinoti, jog tinkamai įrengtų dalių “neims” nei pelėsis, nei graužikai, nei kils gaisro rizika. Prastai įsirengus, pagalbinės medžiagos vėliau nebepadės prižiūrint namo medieną.

Pamatų klojimas – greitas ir nebrangus

 

Karkasinis namas nėra sunkus, todėl čia galima apsieiti ir pigesniais pamatų variantais. Tam užteks lengvų pamatinių blokelių.

 

Ruošiant karkasinio namo pamatus visų pirma nustatomas reikalingas kiekis polių su armatūra, o po to, sulig namo pamatų perimetru, yra klojamos putplasčio plokštės ir dedami pamatiniai blokeliai. Vėliau šie blokeliai yra užpilami betono sluoksniu ir tarnauja kaip klojiniai.

 

Tam, kad panaikinti šiuršktų blokelių paviršių, ant viršaus dar yra dedamas tinko sluoksnis, kuris pagal įdėją, turi pukiai sukibti su jais.

Karkasinė namo konstrukcija

 

Pats karkasinio namo pagrindas būna sudarytas iš apvado, kuris yra taip pat paruošiamas mediniu pagrindu. Jis būtinai turi būti atskirtas hidroizoliaciniu sluoksniu nuo pamatų, dažnu atveju čia yra naudojamos tokios medžiagos kaip ruberoidas ar specialus statybinis padas.Apvadas tada, prie pamatų yra tvirtinamas metaliniais įtvirtinimais.

 

Tuomet kitame žingsnyje, yra ruošiami papildomi karkasai, tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Jie yra pilnai užpildomi apšiltinamuoju vatos sluoksniu.

 

Galiausiai, pagrindinis karkasas iš išorės yra apkalamas papildomais medžio plaušais, kad namo pagrindas būtų ne tik atsparus aplinkos poveikiui, tačiau apskritai būtų tvirtesnis. Ant tokių priešvėjinių medinių plokščių labai patogiai galima įrengti, gerą fasado vėdinimo sistemą. Tinkamai įrengus šią sistemą, pastate drėgmė nesikaups ir pastatas kvėpuos.

 

Turint omenyje, jog bus montuojama ir garo izoliacinė sistema pastato konstrukcijoje, apskritai galima nebesijaudinti dėl drėgmės jame. Žinoma, tokios sistemos atsieis kiek daug išlaidų, tačiau norint kokybiškai ir ilgai tarnaujančio namo, pataupyti šiuo atveju nevertėtų.

Karkasinio namo stogas

 

Stogo karkasas tokiuos namuose yra montuojamas tašų pagalba, atstumus tarp jų palaikant tokius pat kaip ir tarp sienos bei statramsčių. Kitame etape dedamas papildomas karkasas iš vidaus ir užpildomas numatytos apšiltinimo vatos sluoksniu. Ji klojama bent 2-3 sluoksniais.

 

Konstruojant stogą taip pat labai svarbu pasirinkti šiek tiek mažesnį žingsnį tarp gegnių nei pačios šiltinamosios medžiagos plotis – tai svarbu dėl to, jog tokiu būdu, medžiaga geriau priglus prie gegnių.

 

Toliau, apšiltinamoji medžiaga yra padengiama izoliacine arba garo izoliacine plėvele, stogo konstrukcijai apsaugoti. Žinoma, reikia nepamiršti, jog pravedant elektros instaliaciją ir įrenginėjant kitas stogo dalis pvz.: langus ir t.t, gali atsirasti plėvelės pažeidimų. Tokiu atveju, bet kokios atsiradusios sandūrose klaidos, užsandarinamos lipnia juosta.

 

Galiausiai, iš viršaus ant stogo yra paklojama difuzinė stogo plėvelė ir užsandarinama siūlėmis, o ant pačios plėvelės yra suformuojama vieta oro tarpui, nedidelių tašų pagalba. Ant jų užkalami grebėstai ir tada klojama pasirinkta stogo danga.

Sandarinimo medžiagos

 

Statant bet kokio tipo namus, kiekviena įmonė atlieka vadinamuosius sandarumo testus. Įprasta praktika yra atlikti bent du namo statybos metu, t.y iki įrengiant apdailą ir po jos įrengimo. Po apdailos įrengimo yra papildomai užsandarinamos bet kokios likusios iki tol vietos darbų metu.

 

Atliekant sandarinimo darbus, taip pat yra labai svarbu juos, visų pirma, tinkamai atlikti. Gerai įrengus namo konstrukcines dalis, pagrinde jo sienas, nereikės ir daug papildomų medžiagų, norint ištaisyti susidarusias statybines klaidas.

 

Visos kitos dalys ir sandūrų vietose galima panaudoti specialias sandarinimo juostas. Geriausiai šiuo atveju būtų taip pat nepagailėti daugiau investicijų ir pasirinkti aukštos kokybės juostas, siekiant jog jos ilgainiui nesudžiūtų ir neatsiklijuotų nuo svarbių namui dalių.

Šildymo ir apdailos sistemos

 

Renkantis šiuos namo elementus, daugiausiai priklauso nuo jūsų pačių, kadangi apšiltinimo sistemų variantų yra tikrai nemažai. Vienas populiariausių ir taupiausių šiltinimo būdų – kietojo kuro katilo metodas. Turint omenyje, jog šie namai pasižymi itin aukštą energinį efektyvumą tai išties pigus sprendimas šildytis.

 

Kalbant apie apšiltinimą, vienas tinkamiausių būdų yra naudojant specialias apdailos plokštes. Toks metodas labai dėkingas tuom, jog nekyla rizika atsirasti apdailos trūkiams jos kampuose, dėl vadinamojo namo “nusėdimo”, kas yra itin būdinga mūriniams namams.

 

Be to, apdailos plokštės dažniausiai yra gaminamos su didesniu atparumu aplinkos poveikiui, todėl kils mažesnė gresmė ir mechaninei deformacijai.

Karkasinių namų ypatybės

 

Karkasinių namų konstrukcija susideda iš daugiasluoksnių plokščių, kurių pagrindą sudaro medinis karkasas iš laukinės ir vidinių pusių apkaltas skiedrų plokšte. Vidinė jos dalis yra užpildyta akmens vata, tai leidžia pasiekti reikiamą šiluminę varžą, visais metų laikais.

Kitos svarbios ypatybės:

 

 • Ilgai tarnavimo laikotarpis – Dažnas mitas, jog mediniai namai nebus tokir tvirti kaip plytiniai, tačiau tai nėra tiesa. Karkasinis namas, pagamintas iš tinkamai išdžiovintos ir kokybiškos medienos, tarnaus net iki 200 metų.
 • Puikios akustinės savybės – Kadangi namo konstrukcija – medinė, jis pasižymės labai geromis akustinėmis savybėmis. Lyginant su kitais namų tipais, karkasinis namas yra laikomas aukščiausios akustinės klasės.
 • Energetiškai taupūs – karkasinis namas yra ekologiškas ir gaminamas tik iš natūralių medžiagų, atitinkantys šiuolaikinius energetinio taupumo reikalavimus. Kaip ir priklauso pagal griežtus Europos Sąjungos standartus, tokie namų projektai yra statomi bent minimalios A energetinės klasės, kai kurie variantais pasižymi A+ ir A++ taupumu.
 • Ekologiškumas – karkasinių namų struktūra – iš natūralaus medžio, todėl tai atspindi šių namų ekologišką prigimtį. Kitos medžiagos tokios kaip mineralinė ar medžio vata, plaušų plokštės ir kitos struktūrinės dalys yra ne tik nekenksmingos gamtai ir žmogaus sveikatai, tačiau yra lengvai perdirbamos naudojimui ateityje.

 

Jei ieškote patyrusių profesionalų komandos konsultacijai ar karkasinių namų įrengimo darbams, kreipkitės į mus ir sužinosite visą svarbiausią informaciją.

/* ]]> */